Dzisiaj jest: 21.2.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Ogłoszenie:

KRZEMEX WYTWARZANIE SEGMENT ŚCIERNYCH G.W. GUSTYŃSCY S.J.

dodano: 2013.04.14 ważne do: 2018.12.31 wyświetleń: 317
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:

KRZEMEX WYTWARZANIE SEGMENT ŚCIERNYCH G.W. GUSTYŃSCY S.J.

Historia naszej firmy sięga końca lat sześćdziesiątych. Był to trudny okres do prowadzenia działalności gospodarczej.

W tych warunkach nasz ojciec, Jan opracował technologię produkcji tarcz ściernych na spoiwie bakelitowym i rozpoczął produkcję pił do cięcia kamienia. Zastępowały one piły z nakładkami magnetyzowym i odznaczały sie dużą wytrzymałością oraz dobrymi właściwościami ściernymi. Narzędzia diamentowe były w tym czasie mało znane. Następnie wprowadził na rynek ściernice do szlifierek ręcznych typu BOSCH czy CELMA. W okresie tym ściernice te były produkowane na zamówienie rządowe i rozprowadzane w kraju przez centralę techniczną CENTROSZLIF.

Uniwersalność spoiwa (ściernice na tym spoiwie moga pracować na sucho lub na mokro), jak również niepowtarzalne parametry ścierne tych segment znalazły uznanie na rynku zarówno kamieniarskim jak i w budownictwie. Cieszą się one do Dzisiaj dużym powodzeniem. Jakością i atrakcyjną ceną dystansują konkurentów zagranicznych i krajowych. Sposób połączenia ściernicy z uchwytem w sposob zapewniający bezawaryjność został opatentowany i wyeliminował niepewne połączenia klejone. Z czasem zaczęliśmy produkcję ściernic na spoiwie magnetyzowym i syntetycznym oraz "parapit". Produkcja obejmuje szeroki wachlarz segmentów do wszystkich typów maszyn używanych w zakładach kamieniarskich. Jednakże najwięciej produkuje sie i sprzedaje ściernic do automatów szlifierskich z głowicami wahliwymi typu BRETON itp. Na dzień dzisiejszy oferowane i produkowane przez nas wyroby wytwarzane są w prawie 90% z surowc zagranicznych renomowanych producentów.

Jakość naszych wyrobów przewyższa w wielu wypadkach oferowane przez firmy z Włoch czy Niemiec a cena naszych produktów uwzględnia realia polskiej rzeczywistości.

Dla uzupełnienia naszej oferty wprowadziliśmy ściernice na spoiwie mieszanym hiszpańskiej firmy ABRESSA, której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w Polsce. Z obróbką granitu czy marmuru nierozerwalnie aktualnie związane są ściernice diamentowe.

Również nasza firma w kooperacji z japońskimi i koreańskimi producentami oferuje profesjonalne narzędzia diamentowe, takie jak: piły, frezy, wagoniki diamentowe (tzw. rzepki) i wiele innych. Tak więc posiadamy w swojej ofercie pełną gamę ściernic do obróbki kamienia na różnych spoiwach, z różnym przeznaczeniem dla firm kamieniarskich i budowlanych. Naszą dewizą jest jak najszybsze dostarczenie towaru o wysokiej jakości i w dobrej cenie.

Prowadzimy również sklep internetowy do którego serdecznie zapraszamy.

Informcje na naszej stronie.

Kontakt
KRZEMEX WYTWARZANIE SEGMENT ŚCIERNYCH G.W. GUSTYŃSCY S.J.
ul. Rolnicza 32a, Żywiec, woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: www.krzemex.pl
Podziel się: